تبریز صنعت،قالب فلزی،قالب فلزی بتن،قالب بتن،قالب بندی بتن،خاموت زن،دستگاه خم برش میلگرد،خم برش میلگرد

انواع اسپیسر

اسپیسر گرد دیوار : این اسپیسر ها برای سطوح عمومی استفاده می شود که اصطلاحا به آن اسپیسر خورشیدی یا چرخشی گفته می شود . کاربرد آن ها در سطوح عمودی مانند دیوار ، ستون و مقاطع مدور است و از این اسپیسر بتن می توان در انواع بتن های پیش ساخته نیز استفاده کرد. میزان استفاده از این اسپیسر در دیوار ها ۳ عدد در هر متر مربع از سطح دیوار است و در ستون ۱۶ عدد در ستون های با ارتفاع ۳ متری و برای ستون هایی با ارتفاع بالاتر تعداد ۲۴ عدد است
s1

 

 

اسپیسر راندبیس : یک فاصله نگهدار ساده و مقرون به صرفه برای استفاده در انواع سطوح وسیع و گسترده

s2

 

 
اسپیسر هارد : اسپیسر یا فاصله نگهدار هارد برای سازه های سنگین مانند فونداسیون ، تیر های سنگین و کف به کار می رود . این اسپیسر ها برای میلگرد تا قطر ۳۲ پیش بینی شده است و دارای توان و تحمل بار تا ۲۷۰ کیلوگرم می باشد.

s3

 

 
اسپیسر سبک: استحکام مناسبی دارد و تحمل بار نقطه ای تا ۲۵ کیلوگرم را دارد. سازه های سبک ، سقف های کامپوزیتی ، قطعات پیش ساخته بتنی که قطر میلگرد آن ها زیر ۱۶ میلی متر است از این اسپیسر استفاده می کنند و میزان استفاده اسپیسر بتن سبک در هر متر مربع از واحد سطح ۴ عدد می باشد.

s4

 

اسپیسر یوچیر : برای استفاده در سقف ها ، قطعات پیش ساخته ، دال های کامپوزیت و کف سازی های سبک و بدون انحنا بکار می رود. این اسپیسر قابلیت استفاده برای سایز های مختلف میلگرد را دارد.

s5
اسپیسر فلت: برای استفاده در انواع سقف های نرم و فرو رونده مورد استفاده قرار میگیرد اسپیسر فلت دارای پایه ای مسطح در زیر خود دارد که مانع از فرو رفتن در سطوح نرم می شوند اسپیسر فلت قادر به تحمل بار نقطه ای تا۲۵ کیلوگرم می باشند و میزان استفاده از اسپیسر های فلت ۴ عدد درمتر مربع است.

s6
اسپیسر دو شبکه : مقاومت عالی و تحمل بار نقطه ای تا ۳۰۰ کیلوگرم را دارد . در دال های بتنی و کف ها مورد استفاده قرار می گیرد . این قطعات به صورت دو تکه ( نری و مادگی ) هستند که قسمت مادگی با پایه پوشش ۲۵ – ۳۰ میلی متری ایجاد می کند و نری آن هم در سایز های ۹۰ الی ۱۵۰ میلی متر است انتخاب آن ها بر اساس ضخامت سقف است و میزان استفاده از این اسپیسر ها ۴ عدد در هر متر مربع از واحد سطح است.

s7

 

 

 

 

اسپیسر یا فاصله نگهدار میلگردقطعه ای دفنی در بتن می باشد که به دلیل ایجاد فاصله بین بتن و میلگرد در سازه های مسلح به کار می رود .هر یک از اسپیسر های پلاستیکی با توجه به میزان بار تحملی و روش بتن ریزی برای قسمت خاصی از ساختمان طراحی گردیده و مناسب استفاده در همان بخش از ساختمان می باشد.در ادامه به توضیح برخی از اسپیسر ها می پردازیم :

اسپیسر هارد فیکس: مناسب ترین قطعه برای ایجاد پوشش بتنی در کلیه کف های سنگین و پر تراکم مانند فونداسیون ، تیرها ، شناژها و کف های حجیم می باشد.

اسپیسر ماکسی فیکس : این اسپیسر برای استفاده در دال های بتنی ، پوتر و سقف های بتنی طراحی گردیده است.

اسپیسر های کلمپ فیکس: این اسپیسردارای قیمتی مناسب بوده و برای سقف های بتنی سبک ، سقف های عرشه فولادی (متال دک) و سقف های کامپوزیتی تولید می گردد.

اسپیسر چرخی (خورشیدی): برای بتن ریزی در دیوار ها و ستون ها از اسپیسر چرخی  استفاده می شود که به دلیل دایره ای بودن در بتن ریزی از میلگرد خارج نمی شود.

 اسپیسر فلت فیکس : برای سطوح نرم و فوم از اسپیسر فلت فیکس استفاده می شود که  سطح بیشتری نسبت به اسپیسر های دیگر دارد.

اسپیسر دوبل: برای بتن ریزی قسمت هایی که از دو شبکه میلگردی استفاده می کنند اسپیسر دوبل توصیه می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =