تبریز صنعت،قالب فلزی،قالب فلزی بتن،قالب بتن،قالب بندی بتن،خاموت زن،دستگاه خم برش میلگرد،خم برش میلگرد

تخته روسی

در این مقاله به معرفی کامل تخته روسی پرداختیم انواع آن را برشمردیم ، به کاربرد تخته و چوب روسی پرداختیم سپس مزایای تخته روسی تبریز صنعت نسبت به تخته موجود در بازار را بیان می کنیم .

چوب از موادی است که از گذشته تا کنون در ساخت خانه ها، قلعه ها ، کلیسا ها ، مبلمان ، ظروف و حتی اسباب بازی کودکان به کار رفته است . از انواع رایج چوب چوبی است که از جنگل های کشور روسیه تهیه می شود و به عنوان تخته روسی به کار می رود . از تخته روسی برای صنایع دستی ، کنده کاری های معماری ، تولید مجسمه ها و تزیینات استفاده می شود .

همان طور که در آثار و نقاشی های گذشته مشهود است استفاده از تخته و چوب روسی در تمام زمینه ها رواج داشته است از جمله زیورآلات و کتیبه ها ، همچنین در منزل خانم ها از غلطک چوبی برای شستشوی لباس ، پرده ،حوله و .. از چوب استفاده می کردند .

چوب روسی ( تخته روسی )در بازار چوب ایران به هر نوع چوب سفید رنگ وارداتی از روسیه تلقی میشود و کاربرد آن هم چندان تفاوتی نمی کند در حالیکه چوب روسی سفید خود شامل گونه های کاملا متفاوت چون نراد، نوئل و انواع کاجها می شوند. همچنانکه گفته شد یکی از گونه های چوبی که به چوب روسی معروف است Abies یا نراد است که نام رایج آن در دنیا Fir و Sapen است. تخته چوب روسی فاقد درون چوب مشخص و به رنگ سفید مایل به قرمز، فاقد مجاری صمغی، راست تار، سبک،  هنگام خشک شدن به میزان کم ترک می خورد ،  سنباده خوری به راحتی انجام می شود ، واکشیدگی و هم کشیدگی کم ، قابلیت میخ خوری بالا  وهمچنین از میزان  پیچ خوری عالی برخوردار است ولی با وجود تمام مزایا به راحتی در مقابل قارچها دچار مرض لکه آبی یا لکه قرمز میشوند از استحکام آن می کاهد. حشرات نیز علاقه زیادی به لانه گزینی و تخم گذاری در چوب روسی دارند و باید توجه داشت که چوبهای دارای رگه قرمز به هنگام خشک شدن کاملا تاب بر می دارند.

چوب روسی به علت سبکی و ضریب الاستیته بالا از بهترین چوبها برای اسکلت ساختمان هاست. الیاف بلند و خمیر سفید آن در کاغذسازی مصرف فراوان دارد. در ایران تخته روسی غالبا در صنایع مبلمان استفاده می شود.

چوب روسی ( تخته روسی ) از کشور روسیه که در شمال کشور ایران قرار دارد تهیه می گردد. تخته روسی از درخت کاج بوده که در جنگلهای روسیه بریده می شود و بعد به کارخانه برده شده و به ابعاد مختلفی برش داده می شود و به صورت پالت بسته بندی می گردد و به کشورهای مختلف صادر می شود. موقع قطع درختان در روسیه از اردیبهشت ماه شروع می شود و تا شهریور ادامه دارد و این بدان علت است که در مابقی سال جنگلهای روسیه یخبندان است و افراد قادر به کار کردن در جنگلها نیستند.

چوب کاج که برای تهیه تخته روسی به کار می رود ، با رنگ و فرم آرامی که در دکوراسیون منزل ( دیوارکوب و سقف کاذب ) و دکوراسیون خارجی و نمای ساختمان ( آلاچیق ، حفاظ و … ) ایجاد می کند یک گزینه ی آرگونومیک بای ساختمان است . همچنین به عقیده محققان و روانشناسان استفاده از اجزای طبیعت در دکوراسیون و محیط زندگی انسان ، یکی از عوامل باز دارنده ی افسردگی و بیماریهای روانی است بر همین اساس چوب کاج خود رنگ را برای اتاق کودکان و نوجوانان یک عامل آرامش بخش و تاثیرگذار می توان به حساب آورد.

چوب به کار رفته در تخته روسی به علت خاصیت ارتجاعی و استحکام ، چوب مورد علاقه ی نجاران می باشد و امروزه کاربرد زیادی دارد .

با خرید تخته روسی از تبریز صنعت می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید :

انتخاب غنی از مابین چوب و تخته و الوار روسی

امنیت چوب از لحاظ  ایمنی حریق

قیمت مقرون به صرفه و پایین تخته روسی نسبت به چوب های روسی در بازار

کیفیت بالای چوب روسی

و…

تبریز صنعت  معتبرترین شرکت واردات  انواع تخته و چوب روسی در شمال غرب ایران درنظر دارد برای افزایش کیفیت انواع چوب های روسی در بازار چوب ایران اقدام به خرید و فروش محصولات خود بنماید

این شرکت با دارا بودن تمامی استاندارد های جهانی تخته روسی را در قالب پالت با کیفیتی عالی وقیمتی ارزان و باور نکردنی در اختیار متقاضیان خرید چوب روسی  قرار می دهد.

تبریز صنعت با ارایه مناسب ترین راهکار در زمینه خرید و فروش چوب روسی همکاری خود را با مشتریان خرید و فروش تخته روسی از سراسر ایران اعلام میدارد.

متقاضیان خرید ویا فروش چوب روسی میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و برای کسب اطلاع از آخرین قیمت خرید و فروش چوب روسی با شماره ی 04132858192 تماس حاصل فرمایند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 2 =