تبریز صنعت،قالب فلزی،قالب فلزی بتن،قالب بتن،قالب بندی بتن،خاموت زن،دستگاه خم برش میلگرد،خم برش میلگرد

کنجهای مدولار

جهت قالب‌بندی ستونها، تیرها، دیوارهای زاویه‌دار و در هر جا که در سطح بتن با یک شکستگی در مولفه افق و یا قائم مواجه هستیم نیازمند استفاده از کنج‌های مدولار می‌باشیم

كنجهای مدولار جهت اتصال قالب‌های مدولار در شكستگی های عمود بر هم و غیر عمود بكار می‌روند و همانند مشخصات سازه‌ای قالب‌های مدولار ساخته می‌شوند.

كنج‌های مدولار به دو دسته تقسیم می‌شوند:

1- كنجهای بیرونی یا خارجی:

مقاطع مختلف، خصوصاً ستونها و تیرها را می‌توان با استفاده از پانل‌های مسطح و اضافه کردن قطعات ساده‌ای به آنها اجرا نمود.این كنجها جهت اتصال دو قالب با زاویه قائم به كار می‌روند. به طوری كه قسمتهای بیرونی سطح بتن را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و معمولاً جهت قالب‌بندی ستونها و اتصال قالبهای كف پوتر به آویز در تیرها به كار می‌روند. نبشی پانچ شده و کنج خارجی پخ‌دار دو نمونه از این نوع کنج می باشد.

زاویه این كنجها 90 درجه و دارای پخ 5/1×5/1 سانتیمتر می‌باشند. ابعاد این كنجها معمولاً (5×5) (5×10)(10×10) می‌باشد و در ارتفاع‌های 100 و 150 سانتیمتر ساخته می شوند.

 

2- كنجهای داخلی

این كنجها جهت اتصال دو قالب با زاویه قائم به كار می‌روند. به طوری كه قسمت‌های داخلی سطح بتن را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و معمولاً جهت قالب‌بندی گوشه‌های داخلی دیوارها و اتصال قالبهای آویز تیر به دال بتنی به كار می‌روند.

زاویه این كنجها نیز 90 درجه می‌باشد و ابعاد این كنجها (10×10) می‌باشد و به ارتفاع‌های 100 و 150 و 200 سانتی‌متر ساخته می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =