تبریز صنعت،قالب فلزی،قالب فلزی بتن،قالب بتن،قالب بندی بتن،خاموت زن،دستگاه خم برش میلگرد،خم برش میلگرد

افزودنی های بتن

افزودنی های بتن

 

jelژل میکروسیلیس SF – MIX

یکی از مناسب ترین افزودنی های بتن می باشد که به دلیل دارا بودن ترکیب پوزولانی، علاوه بر افزایش روانی و مقاومت مکانیکی ، سبب بالا رفتن مقاومت شیمیایی ، نفوذ ناپذیری و آببندی سازه گردیده و استفاده آن در مناطق جنوبی و شمالی کشور که در معرض خوردگی یونهای سولفات و کلر قرار میگیرند، قویا توصیه میگردد.

 

 

 

 

 

foghفوق روان کننده ها

فوق روان کننده ها یا فوق کاهنده آب کاربردی ترین افزودنی بتن می باشد که به منظور کاهش نسبت آب به سیمان ، افزایش روانی، کار پذیری و مقاومت بتن در بتن ریزی فونداسیون سقف ، ستون ، کف سالن های صنعتی و سازه های مسلح استفاده میگردد قابل ارائه در انواع زود گیر ، نرمال و دیر گیر با قابلیت حفظ اسلامپ و ویسکوزیته بتن بر پایه شیمیایی مختلف از جمله پلی کربوکسیلات اتر PX-Mix نفتالین سولفونات NS – Mix ملامین سولفونات MS – Mix ولیگنوسولفونات اصلاح شده LS- Mix

 

 

 

 

waterواترپروف بتن SEAL MIX

در دو گرید مایع و پودری بر اساس ایجاد لایه هیدروفوبیک اصلاح آرایش مولکولی بتن و نفوذ ناپذیری در مقابل آب و املاح شیمیایی تولید شده که در ساخت منابع آبی استخرها حوضچه های آب و فاضلاب و سد ها مورد استفاده قرار می گردد.

 

 

 

 

 

zedضدیخ بتن COLD MIX

افزودنی ضد یخ بتن بدون یون کلر در دو گرید مایع و پودری سبب جلوگیری از یخ زدگی تا ۱۵- درجه سانتیگراد می گردد ضد یخ پودری زودگیر کننده بوده که باعث تسریع زمان باز کردن قالبها نیز خواهد شد.

 

 

 

 

 

fomفوم بتن FOAM MIX

مایعی است کف زا جهت ایجاد انبساط و افزایش حجم ملات در بتن های سبک کف ، سقف شیب ها ، و بلوک های CLC

 

 

 

 

 

 

 

zodزودگیر بتن

این افزودنی به منظور کاهش زمان گیرش بتن و روند کسب مقاومت در سنین کوتاه به دلیل کاهش مقاومت در انواع پودری ، مایع و فوق روان کننده زود گیر تولید شده و جهت بتن ریزی در هوای سرد، سطوح شیب دار و یا تولید قطعات بتنی با قابلیت کاهش زمان باز کردن قالب ها به کار می رود.

 

 

 

 

 

sayerسایر افزودنی های بتن

زودگیر شاتکریت Shot Mix ، هوازای بتن Air Mix، افزودنی منبسط کننده Ex Mix، و دیرگیر بتن می باشد

 

 

 

 

 

 

 

افزودنی بتن

افزودنی های بتن را به منظور افزایش کیفیت بتن یا تغییر و بهبود مشخصه های بتن به آن اضافه می کنند . از جمله این مواد ، مواد روان کننده و فوق روان کننده است . افزودن روان کننده موجب افزایش کارایی بتن و همچنین افزایش مقاومت بتن می شود . این عمل مانع آب انداختن بتن می شود . فوق روان کننده ها هم مانند روان کننده ها عمل می کنند اما دارای اثر قوی تری هستند . استفاده از افزودنی بتن می تواند آب مورد نیاز را 25 تا 35 درصد کاهش دهد.

انواع افزودنی های بتن :

افزودنی بتن به طور کلی به دو دسته شیمیایی و معدنی می توان تقسیم بندی کرد .

ضد یخ بتن
فوق روان کننده
اپوکسی
گروت
چسب و ماستیک
و…

از انواع مواد افزودنی های بتن به شمار می رود .
مواد افزودنی شیمیایی بتن را به طور کلی می توان به چند دسته تقسیم کرد .
1-حباب ‌ساز کاهنده آب
2- دیرگیرکننده بتن
3-زود گیر کننده بتن
4- روان‌ کننده بتن
5-کاهنده آب بتن

که هر کدام از این دارای کاربرد ها و مزایای خود هستند .

مزایای افزودنی بتن :

کاهش هزینه:

استفاده از افزودنی های بتن علاوه بر جبران هزینه های خرید ، به علت مزایا آن موجب صرفه جویی می شود .به طور کلی هزینه های ساخت و ساز را می توان به سه دسته مستقیم ، غیر مستقیم و نهان تقسیم کرد . اضافه کردن این افزودنی ها به بتن موجب صرفه جویی در هر کدام از این هزینه ها می شود .
تنظيم و بهبود ويژگي‌هاي بتن :

با استفاده از افزودني‌هاي شيميايي مي‌توان خواص بتن تازه را متناسب با شرايط اجرايي و محيطي تنظيم کرد.

امکان اجرا در شرايط سخت :

برخی از افزودنی ها امکان انجام عملیات را در شرایط آب و هوایی نامساعد با حفظ کیفیت فراهم می کند .

روان کننده بتن :

همان طور که بیان شد یکی از انواع افزودنی های بتن ، مواد روان کننده بتن می باشد . که مانند بقیه افزودنی ها به افزایش کارایی بتن کمک می نماید . روان کننده بتن نیروهای فیزیکی و شیمیایی بتن را تغییر می دهد و به طور کلی نیاز به آب را کاهش می دهد .

استفاده از روان کننده بتن موجب می شود نیاز به سیمان کاهش یابد همچنین ذرات سیمان همدیگررا دفع نموده و موجب روانی بتن می گردد .

روان کننده بتن در بتن ریزی قطعات کوچک ، بتن ریزی سریع ، کاهش استهلاک تجهیزات و ماشین آلات کاربرد داردو بهطور کلی موجب افزایش مقاومت بتن می گردد .

برای اخذ اطلاعات بیشتر در رابطه با مواد افزودنی بتن و روان کننده بتن  با ما تماس بگیرید .