تبریز صنعت،قالب فلزی،قالب فلزی بتن،قالب بتن،قالب بندی بتن،خاموت زن،دستگاه خم برش میلگرد،خم برش میلگرد

ضد یخ بتن

ضد یخ بتن

esa

با سرد شدن هوا و بروز مشکلات ناشی از آن ، تمهیداتی باید در زمینه بتن ریزی انجام پذیرد که استفاده از ضد یخ بتن یکی از این موارد می باشد که در ادامه به آن می پردازیم . با سرد شدن هوا دمای بتن کم شده که موجب می شود سرعت واکنش بتن با آب کند شود این عمل باعث می شود بتن زمان گیرایش طولانی تری داشته باشد . به علت یخ زدگی بتن مقاومت آن پایین آمده و در صورت استفاده نکردن از ضد یخ بتن ، بتن ترک خورده و از بین می رود .

برای این منظور از روش هایی استفاده می شود برای مثال گرم نگه داشتن آب و مصالح . این روش به علت زحمت زیادی که به دنبال دارد کارایی بالایی ندارد . روش دیگر افزودن روان کننده زودگیر به بتن می باشد . یکی دیگر از روش هایی که کارایی بالایی داشته و دارای مزایای بسیاری می باشد استفاده از ضد یخ بتن است .
با افزودن ضد یخ بتن و انجام واکنش هیدراسیون با سیمان که یک واکنش گرما زا است ، گرمایی در مخلوط بتنی ایجاد کرده و مدت زمان ساخت بتن کاهش یافته و تاثیر بسیاری بر سرعت تهیه بتن دارد . لازم به ذکر است ضد یخ بتن می تواند بدون تاثیر بر وضعیت عادی محصول در سرعت تهیه بتن تاثیر بسیاری داشته باشد و این خود یک مزیت محسوب می شود .

از ضد یخ در بتن ریزی در هوای سرد در دمای +5 تا -15 درجه استفاده می شود . البته باید توجه شود که مصرف ضد یخ بتن فقط یک اقدام تکمیلی می باشد و نباید سایر تمهیدات بتن ریزی را فراموش نمود .
با توجه به کاربرد مد نظر شما می توانید از ضد یخ بتن مناسب استفاده نمایید .

ضد یخ بتن
انواع ضد یخ بتن :

ضد یخ بتن به طور کلی در دو نوع ضدیخ بتن پودری و ضد یخ بتن مایع در بازار موجود است .

ضد یخ بتن پودری : این نوع ضد یخ همان طور که از نامش پیداست پودری است متشکل از ترکیب نمکهای معدنی و کلسیم کلرید . از ضد یخ بتن پودری برای بتن های مسلح نمی توان استفاده نمود .

ضد یخ بتن مایع : این ضد یخ نیز که بر افزایش حرارت و افزایش سرعت گیرایی بتن تاثیر بسیاری دارد از نیتریت سدیم و کلسیم تشکیل یافته است . از تفاوت های این نوع ضدیخ با نوع قبل قابلیت استفاده از آن در بتن های مسلح است .

مزایای استفاده از ضد یخ بتن :

جلوگیری از آسیب به بتن در عملیات بتن ریزی در هوای سرد
کنترل و جلوگیری از تغییر دمای سریع در بتن
جلوگیری از ترک خوردگی بتن
عدم کاهش مقاومت بتن در هوای سرد

ضد یخ بتن

بسته بندی ضد یخ بتن :

ضد یخ بتن در بسته های 20 و 25 کیلوگرمی موجود است بنابر سفارش مشتری این مقدار تغییر کرده و بنابر نیاز عرضه می شود .

نکات قابل توجه در استفاده از ضد یخ بتن :

در هنگام مصرف آن با یک متخصص مشورت نموده و سپس اقدام به این کار نمایید .

به نوشته روی بسته بندی توجه نموده و بیش از مقدار نوشته شده مصرف نکنید چون ممکن است اثرات بدی داشته باشد .

ضد یخ بتن را به ترکیب آب نیافزایید .

در صورت آسیب دیدن بسته بندی از آن استفاده نکنید .

برای خرید ضد یخ بتن با مناسبترین قیمت می توانید با کارشناسان تبریز صنعت تماس گرفته تا از راهنمایی در زمینه خرید ضد یخ بتن هم بهره مند شوید .